Biography

8. února 2014 v 22:11 | Džejn. | samclaflin.blog.cz
Samuel George "Sam" Claflin (* 27. června 1986, Spojené království) je britský herec. Mezi jeho nejznámější role patří Philip Swift ve filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna a William ve Sněhurce a lovci. Také hraje Finnicka Odaira ve filmuHunger Games: Vražedná pomsta, a Hunger Games: Síla vzdoru (část I.).
Narodil se v Anglii, v městě Ipswitch. Jeho otec Mark je účetní a finanční manažer pro charitativní rozhlasovou stanici a jeho matka Sue je třídní asistentka. Navštěvoval střední školu Costessey High v Norwichi a byl členem školního fotbalového družstva. V roce 2003 začal studovat múzická umění na Norwich City College a poté vystudoval Londýnskou akademii hudebních a dramatických umění.
V roce 2010 se objevil v televizních seriálech Pilíře Země a Any Human Heart. V dubnu 2010 byl obsazen do role Phillipa Swifta do filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, čtvrtém pokračování filmové série Piráti z Karibiku.
V březnu 2011 byl obsazen do role Thomase do filmu The Seventh Son, ale z neznámých důvodů z filmu vypadl a nahradil ho Ben Barnes. V dubnu 2011 ztvárnil roli fotbalisty Duncana Edwardse v televizním dramatu BBC, United, které se točí ohledně leteckého neštěstí v Mnichově v roce1958, ve kterém byl Edwards smrtelně zraněn. Hrál vedlejší roli Williama, Sněhurčina kamaráda z dětství, ve filmu Sněhurka a lovec, z roku 2012.
V květnu 2012 byl obsazen do hlavní role ve snímku The Quiet Ones. V srpnu 2012 byl potvrzen do role Finnicka Odaira v pokračování filmu Hunger Games, s názvem Hunger Games: Vražedná pomsta.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama